Laurent Perrier
Laurent Perrier is gevestigd in Tours-sur-Marne, een Grand Cru dorp op het kruispunt van drie belangrijke deelgebieden van de Champagnestreek. Het dorp ligt op de rechteroever van de Marne en geldt als Grand Cru. De ligging bracht het huis van oudsher toegang tot druiven uit Bouzy, Tours-sur-Marne en Ambonnay, drie plekken die om hun eigen karakter bekend zijn. Wil je meer weten over de streek zelf, de kalkbodems en de klimaatinvloeden, dan lees je dat het beste terug op de pagina over Champagne.
Enig resultaat
Enig resultaat
Waar ligt Laurent Perrier?
Laurent Perrier is gevestigd in Tours-sur-Marne, een Grand Cru dorp op het kruispunt van drie belangrijke deelgebieden van de Champagnestreek. Het dorp ligt op de rechteroever van de Marne en geldt als Grand Cru. De ligging bracht het huis van oudsher toegang tot druiven uit Bouzy, Tours-sur-Marne en Ambonnay, drie plekken die om hun eigen karakter bekend zijn. Wil je meer weten over de streek zelf, de kalkbodems en de klimaatinvloeden, dan lees je dat het beste terug op de pagina over Champagne.
De geschiedenis van Laurent Perrier
Het huis gaat terug tot 1812, toen de voormalige kuiper en bottelaar André-Michel Pierlot zich in Tours-sur-Marne vestigde als handelaar in champagnewijnen. Hij kwam oorspronkelijk uit Chigny-les-Roses, in de buurt van Reims. Na hem nam zijn zoon Alphonse de zaak over, maar omdat die geen erfgenamen had, kwam het huis in handen van keldermeester Eugène Laurent. Die legde met wijngaarden uit Bouzy, Tours-sur-Marne en Ambonnay de basis voor verdere groei en liet honderden meters koele kelders uitgraven. Na zijn overlijden in 1887 nam zijn weduwe Mathilde Emilie Perrier de leiding over en voegde ze haar naam aan die van haar man toe, waaruit de naam Laurent-Perrier ontstond. Onder haar bewind groeide het huis uit tot een van de succesvolste van de streek, tot de Eerste Wereldoorlog dat succes tijdelijk afremde. In 1939 kwam het huis in handen van de familie de Nonancourt, die er tot op vandaag de scepter over zwaait. Vooral Bernard de Nonancourt, decennialang aan het roer, bouwde Laurent Perrier uit tot een van de grootste familiebedrijven van de Champagnestreek en gaf het de heldere, frisse stijl waarmee het nu wereldwijd bekend staat.
Wijngaarden en werkwijze
Laurent Perrier onderscheidt zich door de blijvende voorkeur voor Chardonnay, ook in de assemblages waar andere huizen juist zwaarder op Pinot Noir leunen. De huisstijl staat bekend om finesse en elegantie, met een nadruk op de Chardonnay-druif in bijna alle wijnen behalve de rosé. Pinot Noir wordt vooral ingezet om structuur en een lange levensduur aan de wijnen te geven, terwijl Pinot Meunier meestal in een kleinere rol verschijnt. Bijzonder aan het huis is de vroege omschakeling naar roestvrijstalen vinificatie: al begin jaren zestig werd de eerste wijnmakerij met geëmailleerd staal gepresenteerd, iets wat destijds ongewoon was. Die keuze voor staal in plaats van hout past bij het streven naar pure, heldere fruitexpressie zonder houtinvloed. Het huis werkt met een groot netwerk van eigen percelen en vaste telers verspreid over de Champagnestreek, wat een consistente stijl van jaar op jaar mogelijk maakt.
De stijl van de wijnen
De signatuur van Laurent Perrier is een frisse, rechtlijnige en licht mineralige stijl, met citrus, witte bloesem en soms een vleugje brioche als de wijn wat langer op de gist heeft gelegen. Doordat Chardonnay de boventoon voert, ontstaat een champagne die eerder verticaal en precies is dan breed en romig, iets wat je goed proeft in vergelijking met huizen die zwaarder op Pinot Noir bouwen. Schenk deze stijl van champagne niet te koud: rond de negen tot elf graden komen de fijnere aroma’s beter naar boven dan bij het ijskoude serveren dat de smaak juist dempt. Een tulpvormig glas doet de wijn meer recht dan een klassieke coupe, omdat het de geur beter concentreert en de mousse langer vasthoudt. Een veelgemaakte fout is denken dat elke champagne zonder jaartal simpel en ondiep is; juist bij een huis dat leunt op reservewijnen en jarenlange kelderrijping krijg je vaak meer laagjes dan de eenvoudige naam doet vermoeden.
Welke wijnen van Laurent Perrier vind je bij ons?
Bij The Online Sommelier vind je de Champagne Laurent-Perrier La Cuvée Brut, een assemblage van Chardonnay, Pinot Meunier en Pinot Noir zonder jaartal. Dit is de wijn waarin de filosofie van het huis het duidelijkst samenkomt: het streven naar elegantie en finesse, bereikt met een blend die doorgaans voor meer dan de helft uit Chardonnay bestaat, aangevuld met Pinot Noir en een kleiner aandeel Pinot Meunier. De wijn rijpt geruime tijd op de lees voordat hij wordt gedegorgeerd, wat bijdraagt aan de fijne mousse en de gelaagdheid in de smaak. Wil je meer weten over de druiven zelf, kijk dan op de pagina’s over Chardonnay en Champagne.
Veelgestelde vragen
Waar staat Laurent Perrier bekend om?
Het huis staat bekend om een frisse, elegante stijl waarin Chardonnay een hoofdrol speelt, iets wat het onderscheidt van producenten die zwaarder op Pinot Noir bouwen.
Welke druiven gebruikt Laurent Perrier?
De belangrijkste druiven zijn Chardonnay, Pinot Noir en Pinot Meunier, waarbij Chardonnay in de meeste cuvées de boventoon voert en Pinot Noir voor structuur zorgt.
Zijn de wijnen van Laurent Perrier geschikt om te bewaren?
Dankzij de lange rijping op de lees en de aanwezigheid van reservewijnen kunnen deze champagnes na aankoop nog enkele jaren verder rijpen, al is het precieze bewaarpotentieel afhankelijk van de cuvée.
Waar liggen de wijngaarden van Laurent Perrier?
Het huis is gevestigd in Tours-sur-Marne en werkt met percelen en telers uit meerdere delen van de Champagnestreek, waaronder de omgeving van Bouzy en Ambonnay.
Is Laurent Perrier een familiebedrijf?
Ja, het huis is al sinds 1939 in handen van de familie de Nonancourt, die de onderneming door de generaties heen heeft geleid.
Waarom smaakt La Cuvée Brut anders dan andere champagnes?
Door het hoge aandeel Chardonnay en de vinificatie in roestvrij staal krijgt de wijn een strakkere, mineralere signatuur dan champagnes die meer op houtrijping of Pinot Noir leunen.


